Зверев е на 1/8-финал на US Open след обрат срещу Манарино

US Open, трети кръг

Александър Зверев – Адриан Манарино 6-7, 6-4, 6-2, 6-2

Александър Зверев се класира на 1/8-финалите на US Open след победа в четири сета над Адриан Манарино. На Зверев му се наложи да прави обрат, но въпреки това не позволи на французина да сътвори сензация и намери място сред най-добрите 16 на турнира.

В началото на мача опонентите си размениха по два гейма, след което Манарино осъществи пробив и поведе с 4-2. Зверев обаче веднага върна жеста и резултатът отново бе изравнен. Манарино успя да повде още на два пъти, но първата ракета на Германия неизменно изравняваше и така се стигна до тайбрек. След като двамата спечелиха по една точка в началото Манарино направи пробив и поведе с 4-1. Това се оказа повратният момент, тъй като французинът продължи да поддържа тази разлика и спечели със 7-4.

Вторият сет отново бе много равностоен, като играта вървеше гейм за гейм и никой от опонентите не успяваше да достигне до пробив. Единственият такъв се оказа решаващ, след като при резултат 4-4 Зверев спечели два поредни гейма и така успя да изравни резултата в мача.

В третия сет Зверев бързо пое контрола върху събитията, като поведе комфортно с 3-0. Манарино обаче не позволи на германеца да диша спокойно за дълго и осъществи пробив, намалявайки резултата до 3-2. Изправен пред предизвикателството обаче Зверев вдигна значително темпото и не даде повече геймове на опонента си до края на сета, триумфирайки уверено с 6-2.

В началото на четвъртия сет Зверев и Манарино спечелиха по един гейм, след което германецът отново регистрира пробив и поведе с 4-1. Манарино върна един гейм, но нямаше сили за нещо повече и Зверев приключи мача като спечели и този сет с 6-2.

Следващият опонент на Зверев ще бъде 99-ият в света Алехандро Давидович Фокина.