Проблемите на Зверев продължават: Загуби от Руне в Мюнхен

BMW Open, втори кръг
Александър Зверев – Холгер Руне 3-6, 2-6

Само преди ден Александър Зверев каза, че турнирът в Мюнхен може да бъде повратна точка за него през сезон 2022. Реалността се оказа напълно различна – световният №3 загуби още в първия си мач след 3-6, 2-6 от 18-годишния датчанин Холгер Руне.

Двукратният шампион в баварската столица бе достигал поне до четвъртфинал в последните си пет участия в турнира, но срещу световния №70 изглеждаше много далеч от най-добрия си тенис.

През целия мач, продължил час и 40 минути, тийнейджърът бе по-добрият на корта с много по-ясен план на действие. Късите топки бяха ключът към успеха на Руне, който или завършваше множество разигравания с тях или привикваше съперника към мрежата, където Зверев отново демонстрира колебанията си.

Скандинавецът завърши срещата с четири реализирани пробива от 11 възможности спрямо само 1 от 7 за германеца, който в нито един момент не изглеждаше уверен на корта. Началният удар също бе слабост за поставения под №1, който спечели едва 5 точки на втори сервис в целия мач, а на първи също бе колеблив с едва 53% спечелени точки.

Мачът започна прекрасно за датчанина, който спечели първите три гейма в мача с пробив на 0 във втория. Зверев върна пасива след маратонски седми гейм, но вместо да прогресира оттам насетне, допусна нови неточности и при 5-3 Руне сервираше за сета. В последвалия гейм той се нуждаеше от шест сетбола като отрази и две възможности на съперника преди да поведе в сетовете.

Нищо не се промени и във втората част от гледна точка на Зверев. Пробив още на старта, последван от нов за 4-1 направиха мисията на германеца невъзможна. В шестия гейм Зверев отрази единствената възможност пред съперника си в сета, а малко след това реализира втория мачбол за най-голямата победа в кариерата си.

За него това ще е първи четвъртфинал през сезона, а в него очаква победителя от мача между Емил Русувуори и Максим Креси.

В първия мач от програмата за деня Миомир Кецманович достигна до шести последователен четвъртфинал след 6-2, 6-4 над Даниел Алтмайер.