Зверев нямаше проблеми в първия си мач на Игрите

Олимпийски игри, първи кръг

Александър Зверев – Йен-Хсун Лу 6-1, 6-3

Александър Зверев записа убедителна победа над световния №573 Йен-Хсун Лу в първи кръг от олимпийския турнир по тенис. Германецът демонстрира много добра форма и не срешна затруднения в първия си мач в Токио, триумфирайки само за 57 минути игра.

Следващия опонент на Зверев ще бъде 113-ият в света Даниел Галан.

Всички девет аса в мача бяха дело на Зверев, като освен това германецът не направи нито една двойна грешка, докато тези на опонента му бяха три. Световният №5 имаше много сериозно преимущество при спечелените на ретур точки (22-9), като освен това оползотоври четири от петте си шанса за пробив (80%), докато Лу не успя да се възползва от единствения брейкпойнт, до който достигна.

Зверев успя да пробие сервиса на опонента си още в първия гейм, след което затвърди брейка и увеличи преднината си на 2-0. Лу редуцира пасива си, но финалистът от US Open отговори с гейм на нула, след което реализира нов пробив за 4-1. Германецът продължи да доминира и записа два поредни гейма на 15, като по този начин спечели първата част с 6-1.

Вторият сет започна доста по-равностойно, като Зверев на два пъти поведе в резултата, но Лу също спечели първите си две подавания. Германецът отново взе водачеството, но този път Лу не успя да отвърне на предизвикателството и четвъртият в схемата осъществи първия пробив в сета, а впоследствие спаси брейкпойнт и увеличи преднината си на 5-2. Тайванецът намали резултатам но това изобщо не притесни Зверев, който спечели убедително следващия си сервис гейм и по този начин оформи крайното 6-1, 6-3 в своя полза.