Зверев победи Вавринка в мача на деня на Купа „Дейвис“

Зверев победи Вавринка в мача на деня на Купа "Дейвис"

Купа „Дейвис“, квалификации

Германия – Швейцария 1-1

Александър Зверев – Стан Вавринка 6-4, 6-1

Александър Зверев победи Стан Вавринка в най-очаквания мач от днешната програма на Купа „Дейвис“. Германецът показа, че постепенно се връща към най-добрата си форма, като изигра много силен втори сет срещу Stan The Man. По този начин олимпийският шампион изравни резултата в сблъсъка, след като по-рано днес Марк-Андреа Хюслр победи Оскар Оте с 2-6, 6-2, 6-4.

Зверев бе по-агресивният от двамата, в резултат на което записа повече асове (8-0) и уинъри (21-12), като в същото време направи и по-малко непредизвикани грешки (19-23). Германецът спечели 64% от точките си на първи сервис (29/45) и реализира четири от шестте си шанса за пробив (67%), докато Вавринка оползотвори един от своите три брейкпойнта (33%).

В утрешните мачове на сингъл Зверев играе с Хюслер, докато Вавринка ще се изправи срещу Оте.

Зверев успя да пробие пръв и да поведе с 3-1, но Вавринка върна брейка и впоследствие равенството се запази до 4-4. Изглеждаше, че статуквото ще се запази, но в десетия гейм германецът навакса пасив от 15-40 и стигна до решаващ пробив, приключвайки първата част при 6-4 в своя полза.

След равностойното начало на втората част Зверев постепенно установи пълен контрол върху играта, благодарение най-вече на сервиса и доброто си пласиране на корта. Олимпийският шампион на два пъти проби сервиса на Вавринка и стигна до три поредни мачбола при 5-1. Те обаче бяха отразени от швейцареца, който впоследствие имаше шанс да пробие, но не се възползва от него. Зверев пропусна четвърти мачбол, преди в крайна сметка да постигне целта си и да триумфира с 6-4, 6-1 след малко повече от час и половина игра.