Алкарас победи Циципас в един от мачовете на сезона

Miami Open, четвъртфинал
Карлос Алкарас – Стефанос Циципас 7-5 6-3

Плашещо е, че Карлос Алкарас е на 18 години, а играе по този начин. В Маями тийнейджърът спечели и реванша със Стефанос Циципас със 7-5 6-3 и е на една победа от втори пореден Мастърс полуфинал.

Мачът може и да бе решен в два сета, но бе от изключително високо качество и оправда всички очаквания.

„Беше много, много трудно, той играеше невероятно,“ каза победителят след срещата. „Всичко, което мога да кажа е, че се борих до последната точка на първия сет, за да постигна обрат.“

И това действително бе нужно, защото Стефанос водеше с 5-2, но загуби седем поредни гейма след възхитителен тенис от страна на Алкарас. Интензивните разигравания от основната линия бяха разкрасени от лобове и къси топки.

Мачът роди и някои от най-красивите точки за 2022, включително една, в която „хот-дог“ лоб на испанеца бе последван от „хот-дог“ от страна и на опонента му, преди да видим уинър от воле за Карлос.

Битката продължи и във втория сет, но Циципас не успя да се възползва от точките си за пробив.

В следващия кръг Алкарас ще се изправи срещу Миомир Кецманович, който преодоля Тейлър Фриц с 3-6 6-1 6-4 – сърбинът също е във фантастична форма и ще изиграе своя четвърти пореден четвъртфинал в Тура.

Другият четвъртфинал, образуван тази вечер, противопоставя Даниил Медведев и Хуберт Хуркач – при победа руснакът ще стане отново №1 в света.