Алкарас показа колебания, но се справи с Лайович

Miami Open, трети кръг

Карлос Алкарас – Душан Лайович 6-0, 7-6(5)

Карлос Алкарас удължи победната си серия, класирайки се за осминафиналите в Маями, след успех над Душан Лайович. След шеметния за него първи сет, испанецът свали темпото и това му донесе проблеми в края на втория, но въпреки това не позволи на световния №76 да се надява на обрат.

В следващата фаза водачът на схемата ще се изправи срещу Томи Пол, който по-рано днес победи Алехандро Давидович Фокина.

И трите аса в мача бяха дело на Алкарас, който освен това не направи нито една двойна грешка и пласира много повече уинъри (26-8). Испанецът спечели 71% от точките си на първи сервис (35/49) и оползотвори четири от петте си възможности за пробив (80%), докато Лайович реализира един от трите си брейкпойнта.

Начинът, по който ще протече мачът, стана ясен още от началото. Алкарас демонстрираше много динамична, агресивна и разнообразна игра, докато Лайович се защитаваше и се надяваше на грешки от страна на световния №1. Тактиката на сърбина обаче не му донесе успех и Алкарас приключи сета без загубен гейм след едва половин час игра.

Световният №1 бързо взе инициативата и във втората част, като осъществи ранен пробив и поведе с 3-1. В седмия гейм Алкарас можеше окончателно да убие интригата, но пропусна брейкпойнт и Лайович спечели подаването си. При 5-3 испанецът бе само на две точки от победата, но точно тогава неговият опонент изигра най-силния си период в двубоя.

Лайович успя да пробие и да стигне до пълен обрат, преди Алкарас да прекъсне серията му и да доведе сета до тайбрек. След увереното начало, шампионът на US Open пропусна три от четирите поредни мачбола, които се откриха пред него, но не позволи на сръбския тенисист да изравни резултата и триумфира с 6-0, 7-6(5) след час и половина игра.