Алкарас с „почти перфектен мач“, Синер с 14 от 14 през 2024

BNP Paribas Open, трети кръг
Карлос Алкарас – Феликс Оже-Алиасим 6-2, 6-3
Яник Синер – Ян-Ленард Щруф 6-3, 6-4

Двама от големите фаворити в турнира в лицето на Карлос Алкарас и Яник Синер постигнаха експресни победи в мачовете си от третия кръг в Индиън Уелс.

На централния корт в неделя Алкарас „повлече крак“ с успех 6-2, 6-3 над Феликс Оже-Алиасим. Надеждите на мнозина за равностоен двубой бяха съкрушени от испанеца, който много категорично надигра канадския си съперник, увеличавайки победната си серия в Калифорния на осем поредни успеха.

Карлитос бе загубил първите си три мача срещу Оже-Алиасим, но сега записа втора победа над него в Индиън Уелс след тази през миналата година.

„Мисля, че той не спечели много точки със сервиса си. Сервисът е много важен за него“ – анализира шампионът от 2023-а, след като взе 46% от точките на първи сервис на съперника си. „Пласирах почти всеки ретур, влизах в разигравания. Усещах, че съм по-добър от него от дъното на корта. Играех агресивно с по-малко грешки. Мисля, че за мен това бе почти перфектен мач.“

От 1-2 в първия сет Алкарас спечели седем поредни гейма, с което до голяма степен реши изхода на мача.

За него следва любопитна среща в четвърти кръг с Фабиан Марожан, от когото загуби в Рим през май миналата година. Унгарецът постигна успех в два сета над Тиаго Сейбот Вилт и може да се похвали, че от три участия на ниво Мастърс 1000 неизменно достига минимум до четвърти кръг.

Веднага след Алкарас на централния корт излезе Синер, който също не губи излишно време. Италианецът преодоля Ян-Ленард Щруф след 6-3, 6-4, за да удължи серията си на 17 поредни победи, от които 14 са през 2024-а. Шампионът от Australian Open и Ротердам има възможност да изпревари Алкарас под №2 в ранглистата.

„Трудно е. Знаех, че той сервира мощно и търси ударите си, така че опитах да бъда максимално агресивен“ – коментира Синер, за когото това бе първи мач срещу германеца. 22-годишният тенисист спаси и трите брейкбола на съперника си и в същото време реализира две от четирите си възможности на ретур, за да стигне до успеха за 74 минути игра.

Синер ще срещне Бен Шелтън в един от най-интересните осминафинали. Американецът достигна до първо участие на този етап в Индиън Уелс след инфарктна победа срещу Франсиско Серундоло – 7-6(5), 3-6, 7-6(5).

Своята добра серия продължи и Алекс де Минор – 7-5, 6-0 над №20 в схемата Александър Бублик. Австралиецът ще има доста по-трудна задача на осминафинал, където ще срещне за девети път Александър Зверев. Германецът победи Талон Грикспор със 7-6(7), 6-3 в мач, в който спаси два сетбола в първата част.

Все пак един от фаворитите напусна турнира. Това бе Андрей Рубльов, който отстъпи с 4-6, 4-6 на Иржи Лехечка. Чехът е следващият съперник на Стефанос Циципас, за когото Франсис Тиафо се оказа лесно препятствие.