Алмагро спря Кирьос и ще играе финал в Ещорил срещу Карено-Буста

Millennium Estoril Open, полуфинал
Ник Кирьос – Николас Алмагро 3-6 5-7
Пабло Карено-Буста – Беноа Пер 6-3 6-3

Николас Алмагро напомни за годините, в които беше част от Топ 10, и с безкрайно стабилна защитна игра успя да неутрализира мощта в ударите на Ник Кирьос и да го спре на полуфинал на Millennium Estoril Open с 6-3 7-5.

Испанецът се възползва от първия си брейкбол в мача, за да поведе с 4-2 и макар веднага да загуби подаването си, направи рибрейк и поведе с 5-3, а след това затвори сета с бърз гейм на нула. Процентите на спечелени точки на първи сервис за Алмагро гравитираха около 85%, докато стойностите за Кирьос бяха далеч по-ниски – около 65%.

Австралиецът не смени игровия си план и все пак се добра до частичен успех с пробив за 4-2 след почивката. Алмагро обаче продължаваше да принуждава съперника си да играе поне един допълнителен удар и това му донесе рибрейк за 3-4. При 5-5 испанецът отново се закрепи в подаването на съперника и при третия брейкбол свали топката в краката на Кирьос, който заби волето си в мрежата – пробив и 5-6.

Младокът поведе с 0-30 на сервис на Алмагро, само че 30-годишният ветеран обърна до 40-30. Тогава Кирьос пласира форхенд на линията, последван от прекрасна къса и трябваше просто да отиграе топката в опразнение корт, но улучи рамката на ракетата си и мачът приключи.

Алмагро ще се израви на финала срещу своя сънародник Пабло Карено-Буста, който острани с 6-3 6-3 Беноа Пер. Французинът поведе с два пробива за 3-0 в началото на мача, но не спечели нито гейм до края на сета. Карено-Буста поведе с 3-1 след почивката, а следващите пет гейма бяха пробиви, което означаваше ново 6-3 за световния №50.

Карено-Буста прави изключително силен турнир и няма загубен сет през седмицата. Испанецът ще е първият съперник на Григор Димитров на Mutua Madrid Open.