Андерсън наниза 20 поредни точки на свой сервис и отстреля Вердаско в Нотингам

Aegon Open Nottingham, осминафинали
Кевин Андерсън – Фернандо Вердаско 6-3 7-6(8)
Жил Мюлер – Михаил Южни 6-7(4) 7-6(4) 6-3

Кевин Андерсън използва сезона на любимата си тревна настилка, за да набере победна инерция и вече е четвъртфиналист на Aegon Open Nottingham след 6-3 7-6(8) над опитния Фернандо Вердаско.

Бомбардирът от начален удар проведе двубоя по класически сценарий без капчица колебание в подаванията му. Андерсън проби рано за 2-0 гейма и записа уникално постижение като затвори първия сет с 6-3 без да е загубил точка на свой сервис, което означаваше 20 поредни на сметката му!

Вердаско се бореше здраво след почивката и веднъж се върна от 0-40, за да успее да се добере до тайбрек, но така и не стигна дори до брейкбол през цялата среща. Андерсън поведе с 3-0 точки в тайбрека и макар да мина през 6-6, все пак приключи спора с 8-6 т. Южноафриканецът продължава на четвъртфинал срещу друг бомбардир от начален удар в лицето на Стив Джонсън, който пречупи с два тайбрека Вашек Поспишил със 7-6(4) 7-6(1).

В друг крайно оспорван мач от днешния ден, Жил Мюлер намери пътя към успеха над Михаил Южни след обрат за 6-7(4) 7-6(4) 6-3. Левичарят от Люксембург не беше губил от този съперник от 2009-а насам и все пак се нуждаеше от повече от два часа и половина, за да си тръгне с победата в Нотингам.

Двамата определено не показаха най-качествения тенис, на който са способни, и си размениха по един сет в тайбрек. В решителната част Южни пропусна брейкбол при 2-2 гейма, след което предаде битката с пробив на нула за 3-5, който Мюлер затвърди за крайното 6-7(4) 7-6(4) 6-3. Световният №41 продължава на четвъртфинал срещу Александър Долгополов.