Андерсън спаси мачбол и запази надежди за Nitto ATP Finals

Erste Bank Open, първи кръг
Кевин Андерсън – Николоз Басилашвили 4-6 7-6(6) 6-3

Кевин Андерсън запази надеждите си за място на финалите на АТР в Лондон, след като направи обрат срещу Николоз Басилашвили 4-6 7-6(6) 6-3 в мач от първи кръг във Виена. Победителят спаси мачбол в тайбрека на втория сет и въпреки вдъхновената игра на съперника си оцеля.

Басилашвили започна максимално добре и проби за 2-1, а в петия гейм имаше две възможности за двоен брейк, но не се възползва. В осмия пък показа хладнокръвие в решителен момент и спаси топка за връщане на пробива – 5-3, преди да сложи точката за 6-4.

Въпреки по-мудното начало на втория сет грузинецът показа тенис, който му носеше необходимото спокойствие, когато сервира. Междувременно Андерсън вдигна достатъчно нивото си, за да не допусне Басилашвили да се откъсне рано в резултата.

При 30-30 в единадесетия гейм Кевин направи двойна грешка, с която предостави скрит мачбол на опонента си. Финалистът от Уимбълдън обаче изравни с ас на втори сервис за 40-40, а после спаси нов брейкбол, преди да затвори частта – 6-5.

Тенисистът от Южна Африка спаси мачбол при 5-6 точки в тайбрека и изравни – 7-6(6).

До 2-2 в третия сет всеки имаше своите шансове, но в седмия гейм Андерсън поведе 0-40 и материализира втория брейкбол – 4-3. В деветия гейм Кевин завърши мача от посрещане – 6-3.