Андреас Сепи победи Ферер за първи път в кариерата си на старта в Хале

Gerry Weber Open, I кръг
Давид Ферер – Андреас Сепи 3-6 4-6

Андреас Сепи не остави шансове на Давид Ферер и го отстрани с 6-3 6-4 в последния мач за деня на турнира в Хале. Двамата бяха се срещали 9 пъти помежду си досега, като във всеки от случаите испанецът напускаше корта като победител. Затова и беше фаворит в мача.

В първия сет Сепи направи само един пробив, който обаче му свърши работа, защото световният №40 взе всичките си сервис геймове. Италианецът позволи на няколко пъти противникът му да стигне до брейкболи, но предотвратяваше опасността, запазвайки хладнокръвие и концентрация.

След почивката Сепи стартира обещаващо с пробив, но постепенно в развитието на сета загуби тонуса си и беше пробит в шестия гейм за 3-3. От този момент мачът се превърна в надлъгване, от което печеливш се оказа аутсайдерът, който направи брейк за 5-4 и сервираше за спечелването на мача и опровергаването на всички, които го бяха подценили. След мощен форхенд по правата и умело излизане на мрежата при 30-30 италианецът поведе в гейма и получи своя първи мачбол. Ферер обаче не са даде толкова лесно и дори достигна до шанс за изравняване на геймовете. От своя страна Сепи запази присъствие на духа и сложи край на срещата. И противно на очакванията, но напълно заслужено, победи съперника си за първи път в своята кариера.