Андреев, Музети, Накашима и още: Как Мастърсът на най-добрите юноши през 2018 се оказа най-успешното издание

Андреев, Музети, Накашима и още: Как Мастърсът на най-добрите юноши през 2018 се оказа най-успешното издание

Между 2015 и 2019 Ченду (Китай) прие Мастърсът на най-добрите юноши и девойки. Турнирът на практика бе абсолютно копие на формата от Финалите на АТР и WTA и в него участие взимаха осемте най-добри при момчетата и момичетата в световната ранглиста до 18 години.

Организаторите определено се стараеха и това може би беше първият случай, в който талантливите тенисисти можеха да се почувстват като истински суперзвезди. Към момента надпреварата е стопирана заради пандемията и невъзможността за провеждането на турнира в Китай, но поглед назад към петте издания със сигурност би бил интересен.

Историята като че ли ни показва, че най-успешното издание бе през 2018-а, когато в турнира имаше и ярко българско участие в лицето на Адриан Андреев.

За най-успешно издание можем да говорим поради факта, че това е единствения юношески Мастърс, от което в настоящия момент можем да открием цели шестима тенисисти в топ 200, сред които четирима в топ 100.

Шампион става настоящият №47 Брендън Накашима, който във финала побеждава настоящия №87 Чун Хсин Ценг с 6-2, 6-1. На почетната стълбичка се качва и пробилия в топ 200 през изминалия сезон Андреев, който печели бронза след 6-3, 4-2 и отказване на Юго Гастон в мача за третото място.

В групата Андреев побеждава Николас Мехия (6-3, 6-3) и Тао Му (6-4, 6-3) и отстъпва с 4-6, 5-7 на Ценг. Всъщност Мехия и Му са единствените от осемте участника, които към момента все още не са пробили в първите 200 на АТР ранглистата. Мехия е №263, а Тао – №570.

Сред отпадналите в другата група намираме две от настоящите млади звезди на мъжкия тенис – Себастиан Баес (№43) и Лоренцо Музети (№23).

Разбира се, в останалите издания на турнира също можем да открием някои от новите звезди на тениса, но има и много повече участници, които не са успели да стигат до най-високото ниво. При последното издание през 2019-а шампион става Холгер Руне. При първото през 2015-а пък Андрей Рубльов печели финала срещу Тейлър Фриц. Каспър Рууд губи мача за трофея през 2016-а, а Емил Русувуори е №1 през 2017-а.

Топ 3 в Мастърса на най-добрите юноши:

ГодинаШампионФиналистТрети
2015Андрей РубльовТейлър ФрицДък-Хий Лий
2016Сеонг-чан ХонКаспър РуудТомас Бариос Вера
2017Емил РусувуориЙибинг ВуАксел Гелер
2018Брендън НакашимаЧун-хсин ЦенгАдриан Андреев
2019Холгер РунеХаролд МайоВалентен Ройер

Топ 3 в Мастърса на най-добрите девойки:

ГодинаШампионФиналистТрети
2015Шилин КсуКристина ШмидловаИрина Шиманович
2016Анна БлинковаКейти СуонШарлот Робилар-Милет
2017Марта КостюкКая ЮванУитни Осуигве
2018Клара БюрелМария Камила ОсориоКлара Таусон
2019Даян ПариДария СнигурЕлза Жакемо

В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH