Рубльов отново не загуби сет от Фучович на хард

ABN Amro World Tennis Tournament, четвъртфинал

Андрей Рубльов – Мартон Фучович 6-4, 6-3

Андрей Рубльов продължи защитата на титлата на турнира в Ротердам след чиста победа над Мартон Фучович. Руснакът изигра пореден силен мач и отново не загуби сет от световния №38, както се случи в последните три мача помежду им на хард.

Съперник на Рубльов на полуфиналите ще бъде Феликс Оже-Алиасим.

Световният №7 не допусна нито една двойна грешка, докато тези на Фучович бяха четири. Рубльов спечели 88% от точките си на първи сервис (28/32) и оползотвори три от седемте си шанса за пробив (43%), докато в същото време неговият опонент не успя да стигне до нито един брейкпойнт в хода на двубоя.

Мачът започна отлично за Рубльов, който записа ранен пробив за 2-0. Фучович върна интригата след като спаси два брейкпойнта и спечели следващото си подаване, но Рубльов отговори с гейм на нула и възстанов иразликата от три гейма. Реализираният от руснака пробив се оказа единственият в сета и той взе преднина в двубоя след 6-4.

Вторият сет започна по аналогичен начин – с пробив за 2-0 от страна на втората ракета на Русия, който продължи да бъде непоклатим на сервис и съхрани тази разлика до 5-3. В деветия гейм Рубльов стигна до два поредни мачбола, но Фучович избегна опасността. Унгарецът обаче само отложи неизбежното, тъй като съвсем скоро след това вторият поставен стигна до нов шанс за приключване на мача, който успя да оползотвори и оформи крайното 6-4, 6-3 след 75 минути на корта.