Успешен старт в Маями за Рубльов, Синер и Шаповалов

Андрей Рубльов започна участието си на Мастърса в Маями с победа в два сета над коварен съперник в лицето на Джей Джей Улф – 7-6(3), 6-4.

Американецът проби в първия гейм на мача и водеше през повечето време на сета, но агресивната игра на Рубльов доведе до обрат. Руснакът завърши мача с 36 уинъра, сред които 16 аса, за да финишира двубоя след час и 41 минути.

„Страхотно чувство е, защото не знаех какво да очаквам, тъй като това е първият ми мач тук. Нямах много време да се адаптирам. Знам, че той е опасен, защото може да играе много добре и е много агресивен.“

„От самото начало губех, така че не беше лесно. В крайна сметка съм щастлив, че успях да остана вътрешно спокоен и изчаквах момента си. Възползвах се и после започнах да играя по-добре и да се чувствам по-уверен.“

Рубльов успя да върне пробива и да се наложи в тайбрека на първия сет, а във втория спаси петте брейкбола на съперника преди да стигне до решителния пробив в седмия гейм.

В трети кръг той ще срещне 29-ия в схемата Миомир Кецманович или Юго Умбер.

Без особени проблеми в първия си мач бе Яник Синер. Той се наложи с 6-2, 6-4 срещу сърбина Ласло Джере в двубой с общо седем пробива, от които пет бяха в полза на италианеца. Той очаква в трети кръг победителя от мача между Григор Димитров и Ян-Ленард Щруф.

№24 Денис Шаповалов също започна с успех – 6-3, 3-6, 6-3 над Гидо Пеля в изцяло левичарски сблъсък. Канадецът ще срещне Тейлър Фриц, който нямаше проблеми с Емилио Нава – 6-4, 6-1.

Напред продължава и Емил Русувуори след 6-4, 7-6(5) над Роберто Баутиста Агут.