Мъри надделя в близо тричасова битка с Качин в Хихон

Анди Мъри демонстрира за пореден път своя непримирим дух, а това му помогна да стигне до победа в оказалия се много труден мач срещу Педро Качин. Двубоят от втория кръг на АТР 250 турнира в Хихон завърши с успех 2-6, 7-5, 7-6(3) за бившия №1 в света.

Мъри загуби първия сет, който въпреки резултата, продължи цели 56 минути. Впоследствие шотландецът спечели равностойния втори сет с по-добра игра в края му, а в третата част на два пъти успя да се върне в резултата след допуснат пробив.

Неговата победа №25 през сезона дойде след 2 часа и 49 минути на корта. „Мисля, че сервирах добре във втория и в третия сет. Борих се много здраво. В първия сет не играех най-добрия си тенис, а Педро сервираше много добре в първия сет и половина. Имах проблеми да пробия. Промених начина, по който играех на ретур, за да си дам повече възможности за пробив. Борих се много здраво, за да се върна от пробив пасив на два пъти в третия сет“, коментира Мъри след мача.

Той завърши двубоя с 31 уинъра и 19 непредизвикани грешки, което му помогна да стигне до четвъртия си четвъртфинал през 2022-а като има и два финала – в Сидни и в Щутгарт.

За Мъри следва мач срещу Себастиан Корда. Талантливият американец отстрани третия в схемата Роберто Баутиста Агут след 5-7, 6-4, 6-4.

Трудна победа записа и поставеният под №1 в турнира Андрей Рубльов – 6-3, 5-7, 6-4 над Иля Ивашка.

В друг мач от деня Франсиско Серундоло, който е поставен под №3, преодоля френския квалификант Мануел Гинар след 7-6(5), 6-2, за да запише първа АТР победа от юли насам. За аржентинеца предстои двубой срещу Доминик Тийм.