Мъри стартира убедително в Сан Диего

San Diego Open, първи кръг

Анди Мъри – Денис Кудла 6-3, 6-2

Бившият №1 Анди Мъри започна с победа участието си на АТР 250 турнира в Сан Диего. В двубой от първи кръг шотландецът надделя с 6-3, 6-2 над „лъки лузъра“ Денис Кудла. Първоначално негов съперник трябваше да бъде Кей Нишикори, но японецът се оттегли заради контузия в гърба.

Срещу световния №94 Мъри нямаше особени проблеми и победи за 70 минути на корта, реализирайки 3 от 4-те си възможности за пробив, като в същото време не позволи на съперника да стигне до нито един брейкбол.

На първи сервис Мъри бе много убедителен и загуби само три точки, с което си гарантира много лесно спечелване на сервис геймовете. В първия сет решителният момент дойде в осмия гейм, когато трикратният шампион от Големия шлем проби за 5-2. Във втората част предимството му бе още по-осезаемо и доведе до пет поредни гейма от 1-2.

През миналата седмица в Мец Мъри достигна до четвъртфиналите, където загуби от бъдещия шампион Хуберт Хуркач. Преди това пък игра пет сета със Стефанос Циципас на US Open.

“По-добре е. US Open бе нещо като старт на това да играя по-добре и просто се нуждая от това да победя някои по-високоранкирани съперници“ – коментира той.

Във втори кръг съперник на Мъри ще бъде вторият в схемата Каспър Рууд, който през уикенда бе част от отбора на Европа, спечелил Laver Cup.

„Имах възможности в тези мачове срещу топ играчи. Мисля, че мога да ги победя. Трябва да започна да реализирам някои от възможностите си срещу тях и имам такъв шанс срещу Рууд в четвъртък.“

Във втори кръг е и Диего Шварцман, който победи с 6-2, 6-3 Федерико Гайо. За аржентинеца следва мач срещу Лойд Харис.