Багдатис взе първа победа за сезона в Монпелие, Зверев спаси мачпойнт

Open Sud de France, I кръг
Маркос Бадатис – Лукаш Лацко 7-5 7-5

Маркос Багдатис изкова първа победа в официален мач през сезон 2016 със 7-5 7-5 над Лукаш Лацко на старта на Open Sud de France в Монпелие. Кипърецът участва единствено на Australian Open, където загуби от Джо-Вилфрид Цонга.

„Направих качествен мач – коментира Багдатис. – Нямам много двубои на сметката си от началото на сезона, защото играх само в Мелбърн, но за щастие получих „уайлд кард“ за този турнир. Срещу Лацко трябваше да си проправя пътя към победата с битка и точно това успях да направя.“

В откриващия сет имаше цели пет пробива, а Багдатис удари решително за 6-5 и приключи спора на свой сервис. След почивката кипърецът заздрави началния си удар и не даде нито един брейкбол на съперника, а същевременно материализира единствената си възможност при 5-5. Багдатис продължава срещу Таро Даниел, който мина през Денис Истомин с 6-2 6-2.

В друг мач от първия кръг, Александър Зверев трябваше да спасява мачпойнт при обрата с 6-7(3) 6-4 7-5 над Лука Вани. Ключовият момент дойде при 5-4 за италианеца в решителния сет, само че 18-годишният талант се справи на свой сервис и след това проби за 6-5, с което си осигури и класирането за следващия рунд, където го очаква Марин Чилич.

„Той игра наистина добре от основната линия и сервираше силно – коментира Зверев за съперника си. – Трябваше да се боря здраво за успеха.“