Баутиста Агут детронира Медведев и чака Джокович на полуфиналите

Western & Southern Open, 1/4-финал

Даниил Медведев – Роберто Баутиста Агут 6-1, 4-6, 3-6

Western & Southern Open ще има нов шампион. Това стана ясно след като 12-ият в света Роберто Баутиста Агут елиминира Даниил Медведев на 1/4-финалите на турнира. Мачът бе много зрелищен и динамичен, като и дамата съперници заслужават аплодисменти за показаното на корта в Ню Йорк.

Мачът започна с гейм на нула за Медведев, като това бе само началото на наказателната акция на руснака в първия сет. Настоящият шампион на турнира даде гейм на съперника си едва след като вече бе повел с 5-1, а веднага след това приключи сета след само 29 минути игра.

Вторият сет бе значително по оспорван, тъй като Агут започна да показва класата, която приляга на 12-ия в света. Двамата си размениха по един гейм, преди испанецът да реализира първия си пробив в мача и да поведе с 3-1. Медведев обаче се вдигна след тежкия удар и също реализира пробив, след който осъществи пълен обрат и поведе с 4-3. Агут обаче не позволи на руснака да влезе в нова успешна серия и на свой ред осъществи решаващ пробив, след който спечели с 6-4 и изравни сетовете.

Финалният сет започна с гейм за Медведев, но Агут осъществи обрат, преди руснакът отново да възстанови равенството. Агут обаче отговори с гейм на нула, след което стигна до нов пробив и преднината му набъбна до 5-2. Медведев върна един гейм, но и това не успя да спре устрема на неговия съперник.

Следващият гейм бе истински трилър, достоен за завършек на подобен мач. Агут стигна до два мачбола, които обаче бяха спасени от Медведев. След това руснакът имаше две точки за пробив, но също не успя да ги оползотвори. В крайна сметка Агут реализира третия си мачпойнт и така детронира миналогодишния шампион.

В следващия кръг испанецът ще се изправи срещу победителя от мача между Новак Джокович и Ян-Ленард Щруф, които играят по-късно тази вечер.