Баутиста Агут е първият полуфиналист на Мастърса в Шанхай

Shanghai Rolex Masters, 1/4-финал

Джо-Вилфрид Цонга – Роберто Баутиста Агут 3-6 4-6

Роберто Баутиста Агут отстрани поставеният под №9 на Мастърса в Шанхай Джо-Вилфрид Цонга с 6-3 6-4. Победителят заслужи мястото си на полуфиналите с безкомпромисен тенис и почти безгрешно представяне.

Испанецът стартира много силно, движеше се безупречно и при първа възможност атакуваше мрежата. Демонстрира агресия  и когато бе необходимо, се защитаваше отлично. Реагираше и много адекватно, когато опонентът му опитваше да навлезе навътре в корта.

Цонга допусна брейк още в началото, а после за отрицателно време изостана 0-4. В осмия гейм успя да върне единия от пробивите, но веднага след това катастрофира за трети път в сета – 3-6.

След подновяването на играта Баутиста Агут продължи със солидния сервис и рядко влизаше в разиграване, а когато това ставаше, без колебание атакуваше ретура на французина в търсена на печеливш удар.

В третия гейм испанският тенисист дръпна 40-15 и игра на втори сервис, което накара Цонга да рискува. Той атакува мрежата и привидно бе покрил отлично корта, но прецизен пасинг шот го остави безпомощен – 1-2.

Още в следващия гейм пък допусна показателна грешка – отвори си корта с хубав начален удар и реши да играе сервис воле, имайки всички предпоставки и време да избере къде да пласира топката, но намери мрежата от изгодна позиция. Все пак затвори гейма на 30 – 2-2.

Испанецът продължи уверено да записва сервис геймове и влагаше максимално усилия, когато посреща, гонейки дори безнадеждни топки. Имаше и съдействието на своя опонент, който твърде често бъркаше – 4-3.

При 4-5 французинът сервираше за оставане в мача, но изостана 15-40. Спаси първата опасност с безпощаден ас, а в следващото разиграване опита да бъде агресивен, но закъсня с излизането на мрежата и бе хванат неподготвен.

Баутиста-Агут чака изхода от двубоя Новак Джокович – Миша Зверев, за да узнае името на следващия си съперник.