Баутиста Агут е шампион в Кицбюел след убедителен успех

Generali Open, финал

Роберто Баутиста Агут – Филип Мисолич 6-2, 6-2

Роберто Баутиста Агут е тазгодишният шампион на турнира в Кицбюел. Поставеният под №3 испанец записа убедителна победа над представителя на домакините Филип Мисолич и спечели 11-и ATP трофей в кариерата си, както и втори на клей.

Едиснтвеният ас в мача бе дело на Баутиста Агут, който освен това направи по-малко двойни грешки (1-2) и спечели 69% от точките си на първи сервис (27/39). Световният №20 оползотвори четири от деветте си точки за пробив (44%), докато Мисолич не успя да реализира нито един от трите брейкпойнта, до които достигна.

Мисолич можеше да натрипа преднина още в началото, но във втория гейм австриецът пропусна брейкпойнт и Баутиста Агут спечели подаването си. Това се оказа началото на силна серия за ветерана, който се възползва от колебанията в играта на своя опонент и реализира пробив, който впоследствие затвърди за 3-1.

Силната серия на световния №20 можеше да продължи, но в петия гейм той пропиля два шанса за пробив и Мисолич върна интригата. Впоследствие обаче се повтори сценарият от началото на сета – австриецът пропусна брейкпойнт и Баутиста Агут направи серия от три поредни спечелени гейма, като по този начин се наложи с 6-2 в първата част.

Вторият сет също започна с гейм за Мисолич, но след това Баутиста Агут изигра най-силния си период в мача. Испанецът наложи непосилно за своя опонент темпо и на практика реши мача, записвайки два поредни пробива за 5-1. Мисолич намали резултата, след което спаси мачбол, но Баутиста Агут не позволи на австриеца да му отнеме инициативата и оформи крайното 6-2, 6-2 след час и половина на корта.

„Насладих се на финала и мисля, че се справих много добре с напрежението. Знам, че повечето хора ме сочеха за фаворит преди мача, но Филип записа много впечатляващи победи в хода на турнира и знаех, че ме очаква много труден двубой. Въпреки това обаче смятам, че демонстрирах отлично ниво и наистина се радвам, че спечелих“ – каза третата ракета на Испания след мача.