Баутиста Агут се спаси от немислим обрат и е на финал в Уинстън-Сейлъм

Winston-Salem Open, полуфинал

Роберто Баутиста Агут – Виктор Троицки 7-5 6-7(2) 6-2

Роберто Баутиста Агут бе на ръба да допусне немислим за мъжкия тенис обрат, но в повторение на финала от София все пак изтръгна победата срещу Виктор Троцки със 7-5 6-7(2) 6-2 в турнира Winston-Salem Open.

Испанецът проби в последния възможен момент, за да спечели първия сет, и изглеждаше сигурен финалист, след като се откъсна с 5-0 във втората част. Тогава обаче Троицки започна собствена поредица от спечелени геймове, изравни за 5-5, а после докара нещата до тайбрек, в който се наложи категорично със 7-2 точки.

Сърбинът изглеждаше по-стабилен на старта на решителната част, но не можа да използва психологическото си предимство и мачът отново потегли в противоположна посока. От 2-2 гейма до края Баутиста Агут загуби само три точки и записа нова серия от четири последователни гейма, с което се класира за финалния двубой след два часа и 11 минути битка.

Испанецът спечели едва 43 % от точките на втори сервис и със сигурност ще трябва да повдигне нивото си на начален удар, ако иска да грабне титлата. Негов съперник ще бъде Джон Милман или Пабло Кареньо Буста.