Бенето е следващият съперник на Григор в Куинс. Раонич отпадна

Queen’s Club Championships, първи кръг
Жулиен Бенето – Джеймс Уорд 6-2 6-2

Жулиен Бенето мина безпроблемно през участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Джеймс Уорд, налагайки се с 6-2 6-2 вмач от първи кръг на турнира в Кунс, като така се превърна и в следващия съперник на Григор Димитров.

В общия баланс българинът и французинът имат 4, в които си делят по две победи. Това ще е първи сблъсък в съперничеството им, който ще се играе на трева, а в последния мач Бенето се наложи с чиста победа в Шанхай през 2014 г.

Без име

Още в откриващия гейм на двубоя френският тенисист стигна до перфектна възможност да си осигури ранен комфорт. Повеждайки 40-0 от посрещане и материализира втория брейкбол, а после взе и подаването си – 2-0.

Световният №1062 удържа в следващите си няколко сервис гейма, като не оказваше и кой знае каква съпротива, когато противникът му вкарва топката в игра.

В седмия гейм Бенето осъществи двоен брейк за 5-2, а после безпроблемно затвори сета.

На старта на втората част световният №87 даде само две точки в първите два гейма, а после направи двоен брейк за 3-0, с което направи доиграването на двубоя протоколно.

При аванс от 5-2 Бенето сервираше за място във втори кръг, като при 15-15 показа добро придвижване и накрая британецът сбърка, а при 40-30 сложи край на двубоя с хубав апроуч и драйв воле.

Междувременно един от фаворитите в турнира и миналогодишен финалист Милош Раонич отпадна, след като бе спрян от Танаси Кокинакис 6-7(5) 6-7(8).

kokinakis

Така в потенциален 1/4-финален съперник на Григор Димитров се превърна австралиецът.