Бердих спаси два мачбола срещу Краинович и е полуфиналист в Монпелие

Open Sud de France, четвъртфинал
Томаш Бердих – Филип Краинович 7-6(3) 6-7(5) 7-5

Томаш Бердих отрази два мачбола срещу Филип Краинович и е на полуфинал в Монпелие. Шампионът от 2012 г. сервираше за победата при 5-4 във втория сет, но се пропука и загуби частта. В решителния сет пък отрази два мачбола на свой сервис, като в крайна сметка надви сърбина със 7-6(3) 6-7(5) 7-5 за над 2:30 ч. игра.

На полуфиналите чехът чака победителя от двубоя между третия в схемата Денис Шаповалов и Пиер-Юг Ербер.

В началото на първия сет двамата тенисисти бяха повече от убедителни на собствен сервис и не даваха никакви шансове на посрещащия. До края на частта те не си дадоха точка за пробив, а в тайбрека поддържаха еднакво темпо до 3-3. В крайна сметка Бердих спечели 4 поредни точки и затвори първата част със 7-6(3).

Krajinovic

Шампионът от 2012 г. и сърбинът продължиха да бъдат равностойни един на друг и след подновяването на играта. Това се промени в седмия гейм, когато бе осъществен първият брейк в мача, а той бе за сметка на чеха.

Световният №79 сервира за победата при 5-4, но точно тогава даде на Краинович първа точка за пробив в двубоя. Съперникът му се възползва, а впоследствие прати и втория сет в тайбрек. Поведе с 4-0 след два мини пробива, а Бердих отрази сетбол, но изоставането бе твърде голямо и сърбинът изравни сетовете след 7-6(5).

72-ият в света използва тласъка от втората част и проби още на старта на решителния трети сет. Тенденцията той да печели лесно подаванията си, а при Бердих това да става по-трудно, продължи. Сърбинът получи два мачбола от посрещане при 5-4, но чехът ги спаси. След това пък се измъкна, когато Краинович сервираше за мача – 5-5.

Бердих поведе с 6-5 и в крайна сметка самият той проби, за да спечели решителния сет със 7-5, а оттам да се класира във финалната четворка.