Без проблеми за Джокович в Токио

Rakuten Japan Open Tennis Championships, втори кръг
Новак Джокович – Го Суеда 6-3 7-5

Новак Джокович продължава без загубен сет в Токио, след като се справи с представителя на домакините Го Суеда във втори кръг. Световният №1 се нуждаеше от малко повече от час и половина, за да продължи напред в турнира след 6-3 7-5.

Топ поставеният не показа най-доброто от себе си, като игра на „автопилот“ и стори само толкова, колкото е нужно, за да стигне до победата.

Това му донесе и ядове в края на втората част. След като проби за 5-3, Ноле свали нивото и допусна няколко грешки, които доведоха до сензационен рибрайк.

Раздразнен от случилото се, Джокович заигра по-агресивно и стигна до три мачбола в следващия гейм, но Суеда се измъкна геройски с няколко фантастични отигравания.

След това до края на срещата обаче сърбинът не загуби нито една точка и триумфира с 6-3 7-5. В следващия кръг му предстои мач срещу Лука Пуй или Йошихито Нишиока.