Близо 3 часа бяха нужни на Нишикори, за да отстрани Вердаско

Miami Open, III кръг

Кей Нишикори – Фернандо Вердаско 7-6(2) 6-7(5) 6-1

Кей Нишикори преодоля Фернандо Вердаско със 7-6(2) 6-7(5) 6-1 за 2 часа и 47 мин. игра в откриващия двубой на централния корт от неделната програма на Miami Open.

Световният №4 започна мача концентрирано и се възползва от разпиляната игра на съперника във втория гейм, като навакса пасив от 15-40, а после стигна и до брейкбол, който материализира – 2-0. Японецът затвърди пробива си в оспорвана следващата част, с което вече имаше и психологическо преимущество.

Отговорът на Вердаско обаче не закъсня. В един привидно рутинен за Нишикори сервис гейм, в който Самурая дръпна 40-0, испанецът докара нещата до дюс и реализира точка за рибрейк – 3-4.

Това даде импулс в представянето на 30-ия в света, който реализира скрит сетбол в деветия гейм и си заслужи правото да сервира за мача. Вердаско обаче продължи тенденцията да редува великолепни отигравания с грешки от нерви и не удържа в следващия гейм – 5-5.

Развръзката дойде в тайбрека, където по-хладнокръвния Нишикори се наложи – 7-6(2).

Нишикори  осъществи пълен контрол върху мача, когато проби за 2-1 след почивката, а после безпроблемно затвърди.

Вместо обаче авансът да се отрази благоприятно на играта на японския тенисист, вдъхнови Вердаско, който почна да става все по-ефективен и да притиска опонента си.

A post shared by Tennis TV (@tennistv) on

Кей отрази 3 брейкбола в шестия гейм и още толкова в осмия, но беше видно, че е въпрос на време да сдаде подаването си и това се случи за 5-5. След два бързи сервис гейма отново тайбрек щеше да решава победителя в сета, а този път испанецът се наложи със 7-6(5).

Далеч по-лесна се оказа задачата на втория поставен в решителния сет. Нишикори пропусна две точки за пробив още на първото подаване на съперника, но в четвъртия гейм постигна своето и затвърди за 4-1 с подаване на нула.

До края японецът довърши започнатото и не даде нито гейм повече на опонента си – 6-1.

Още резултати: Никола Маю – Гуидо Пея 6-4 6-3; Доналд Йънг – Беноа Пер 7-6(2) 6-4