Борна Чорич е следващият опонент на Григор Димитров

Ролан Гарос, първи кръг

Борна Чорич – Карлос Табернер 3-6, 6-2, 6-3, 6-1

Борна Чорич се класира за втори кръг на Откритото първенство на Франция след победа над Карлос Табернер. Хърватинът, който понастоящем е №275 в световната ранглиста, загуби първия сет, но след това подобри значително представянето си и осъществи впечатляващ обрат.

Във втори кръг Чорич ще се изправи срещу Григор Димитров, който по-рано днес записа разгромна победа над Маркос Гирон. Предстоящият двубой ще бъде първи между тях, като двамата трябваше да се изправят един срещу друг във втори кръг на US Open през 2019, но тогава хърватинът не излезе на корта заради контузия.

Чорич бе в серия от пет поредни загуби и след първия сет изглеждаше, че тя ще продължи. Табернер на два пъти проби сервиса на хърватина и макар той да спаси два сетбола в деветия гейм, световният №88 не позволи на опонента си да му отнеме контрола върху сета и надделя с 6-3.

Противно на развитието на мача до този момент, вторият сет започна много по-добре за Чорич, който поведе с 2-0, но след това пропиля седем брейкпойнта и Табернер намали резултата. Това обаче се оказа временно колебание за хърватина, който впоследствие реализира още един брейк и беше непоклатим на сервис, като по този начин спечели сета с 6-2.

Третият сет започна напълно равностойно, като в първите шест гейма никой от опонентите не стигна до шанс за пробив. Сервисът и бекхендът на Чорич обаче започнаха да създават сериозни проблеми на неговия опонент и световният №275 записа два последователни пробив, осъществявайки обрат в двубоя след 6-3.

В четвъртия сет интрига на практика нямаше, тъй като Чорич напълно контролираше случващото се на корта. Хърватинът поведе с 3-0, но след това пропусна два поредни брейкпойнта и Табернер намали резултата. Впоследствие обаче роденият в Загреб тенисист спаси точка за пробив и спечели подаването си. Силните изяви на Чорич продължиха и той завърши мача с два поредни гейма на 15, оформяйки крайното 3-6, 6-2, 6-3, 6-1 след 3 часа и 13 минути на корта.