Братята Брайън не успяха да пратят САЩ на полуфинал

Купа „Дейвис“, Световна група, четвъртфинал
САЩ – Хърватия 2-1
Боб Брайън/Майк Брайън – Марин Чилич/Иван Додиг 2-6 6-2 2-6 4-6

Братята Майк и Боб Брайън изненадващо не успяха да подсигурят класирането на САЩ на полуфинал на купа „Дейвис“ и капитулираха пред Марин Чилич и Иван Додиг с 2-6 6-2 2-6 4-6. По този начин хърватите съживиха интригата в серията, след като загубиха и двата мача на сингъл в петък.

Чилич и Додиг пробиха рано за 2-1, дублираха за 5-2 и първият сет приключи за 25 минути. Най-добрата двойка на САЩ стабилизира сервиса си след почивката и със серия от четири гейма от 2-2 до 6-2 рестартира двубоя. Тенденцията обаче не продължи в третия сет, когато Чилич и Додиг пробиха цели три пъти за ново 6-2.

При 2-2 гейма в четвъртата част, хърватите стигнаха до 0-40 на сервис на съперниците им и удариха на втория брейкбол. До края Чилич и Додиг загубиха едва три точици на свой начален удар и намалиха резултата в серията на 1-2 победи.

Това означава, че Чилич ще търси задължителна победа срещу Джон Иснър, с която да фиксира равенството. В последния двубой Борна Чорич ще излезе срещу Джак Сок.