Бублик: Победата срещу Григор е страхотно постижение за мен

Александър Бублик постигна ценна победа срещу Григор Димитров на четвъртфиналите в Ченду и я оцени подобаващо. Първата ни ракета бе на няколко точки от записването на юбилейна победа №300 в Тура, но отпадна. Той поведе със сет на Александър Бублик, но отстъпи със 7-5 6-7(9) 6-7(3).

„За мен седмицата беше добра, а победата срещу Григор е страхотно постижение за мен“, призна тенисистът от Казахстан, цитиран от atptour.com.

Бившият №3 проведе забележителна среща по отношение на ретура си, неутрализирайки най-силното оръжие на съперника в първия сет и до самия край на втория. Тогава обаче загуби равностоен тайбрек, в който изпусна и два мачбола, а това преобърна напълно съотношението на силите. В третия сет Димитров навакса пасив от 0-3 гейма, като спаси и мачбол в края, за да вкара развръзката в тайбрек, в който обаче отстъпи с 6-7(3).

„Тайбрекът на втория сет беше труден. Не си представях, че ще се изправя пред мачболи, а просто играх собствената си игра и сервирах добре“, каза Бублик.

Тезата му е подкрепена от 35-те аса, които реализира по време на мача срещу българина. По-рано в турнира той елиминира Тейлър Фриц и Джордан Томпсън – все по-високо ранкирани опоненти, а сега ще се изправи в битка за място на финала срещу Лойд Харис.

Grigor Dimitrov 7

Григор затвърди позитивните впечатления от US Open с много силен мач във втория кръг в Ченду. Първата ни ракета показа много качествен тенис, постоянство и разнообразие, за да преодолее със 7-5 7-5 Даниел Еванс.

„Разбира се, добих увереност. Знам какво е да си и от двете страни на корта. Знам какво представлява чувството, когато всеки иска да те победи. Също така – какво значи да играеш след добър турнир. Мисля, че сега отново съм в радара на останалите и всеки ще опита да играе най-добрия си тенис срещу мен“, каза първата ни ракета преди мача с тенисиста от Казахстан.