Марин Чилич и Кристиан Гарин започнаха успешно в Рим

Internazionali BNL d’Italia, първи кръг

Марин Чилич – Матео Арналди 6-1, 6-4

Кристиан Гарин – Франческо Пасаро 6-3, 6-2

Марин Чилич започна участието си на Мастърс турнира в Рим с двусетов успех над 277-мия в света Матео Арнелди. Макар да не бе напълно убедителен в по-голямата част от втория сет, хърватинът не допусна изненада и намери място в следващата фаза.

Там негов опонент ще бъде Камерън Нори или Лука Нарди.

Напълно според очакванията, Чилич пое инициативата от самото начало, реализирайки ранен пробив след като загуби само четири точки в първите три гейма. Арналди прекъсна серията на своя опонент, но хърватинът бързо си върна контрола върху играта и направи нова серия от три поредни спечелени гейма, надделявайки категорично с 6-1 в първата част.

Във втория сет 21-годишният италианец оказа доста по-сериозна съпротива и спечели първите си четири сервис гейма. Шампионът на US Open за 2014 г. обаче не му позволи да се откъсне в резултата и постоянството му бе възнаградено с пробив за 5-4. Опитният ветеран не пропусна открилата се пред него възможност и приключи мача със сервис гейм на 15, оформяйки крайното 6-1, 6-4 след малко под час и половина игра.

Успешен старт във Вечния град записа и Кристиан Гарин. Чилиецът надделя над друг участващ с „уайлд кард“ представител на домакините – намиращия се на 366-о място в ранглистата Франческо Пасаро. В следващия си мач обаче Гарин ще се изправи срещу много по-тежко изпитание – седмия в схемата Карлос Алкарас.

В откирващия гейм Пасаро спаси брейкпойнт и спечели подаването си, но Гарин бързо изравни, след което опонентите си размениха по два пробива за 3-3. Веднага след това обаче чилиецът реши сета по безапелационен начин. Световният №39 подобри значително представянето си и загуби само две точки в следващите три гейма, записвайки два последователни брейка за 6-3.

Противно на развитието на играта, Пасаро проби още в началото на втория сет, след което увеличи аванса си на 2-0. Това обаче не обезвери Гарин и от този момент нататък южноамериканецът доминираше категорично над 21-годишния си опонент. Носителят на пет ATP титли не загуби повече геймвое до края и триумфира с 6-3, 6-2.