Чилич не загуби сет на старта в Ротердам, квалификант отстрани Пер

ABN Amro World Tennis Tournament, I кръг
Марин Чилич – Денис Истомин 7-6(5) 6-4

Марин Чилич мина през напрегнат мач още на старта на тазгодишното издание на ABN Amro World Tennis Tournament, но си осигури място във втори кръг със 7-6(5) 6-4 над Денис Истомин. Зрителите видяха само един пробив за всичките 98 минути на мача, а хърватинът не отпусна нито един брейкбол на съперника си.

Чилич загуби едва 4 от общо 40 точки на първи сервис (по две във всеки сет) и печелеше комфортно подаванията си, което поставяше допълнително напрежение въпру Истомин. Наложи се тайбрек да раздели двамата съперници в откриващата част и в него те подължиха да се движат точка за точка, докато хърватинът не приключи спора с минипробив за 7-5.

Световният №13 получи първите си два брейкбола в двубоя при 2-1, но не се възползва. Истомин пък се измъкна от още четири шанса, за да направи резултата 4-4, само че защитата му рухна в десетия гейм и Чилич фиксира крайното 7-6(5) 6-4.

„Мачът беше много оспорван – коментира хърватинът. – Денис е тенисист, който се представя изключително силно в зала и има страхотни удари от дъното на корта. И двамата сервирахме на ниво и нямаше пробиви до последния гейм, което беше малко странно. Аз имах своите шансове във втория сет, но не успявах да се възползвам и ключът беше в това да остана концентриран.“ Чилич очаква Андреас Сепи или Жил Мюлер в следващия кръг.

Беноа Пер – Иван Додиг 3-6 6-7(4)

Иван Додиг мина през квалификациите, а днес взе сериозен скалп с успеха с 6-3 7-6(4) над седмия в схемата Беноа Пер. „Смятам, че направих силен мач – коментира хърватинът. – Играл съм няколко пъти с Пер на различни турнири и той винаги е бил коварен съперник, но днес се представих на нужното ниво, за да го победя.“ Додиг ще продължи срещу Жулиен Бенето или Филип Колшрайбер.

В друг мач от първия кръг Иржи Весели мина през Лукаш Росол с 6-4 6-2.