Чилич обърна Тийм в битка на шампиони от Шлема

Марин Чилич победи Доминик Тийм след 6-7(6), 6-2, 6-4 в сблъсък между двама шампиони от Големия шлем, част от втория кръг на АТР 250 турнира в Тел Авив.

Хърватинът и австриецът изиграха мач на високо ниво, в който уинърите преобладаваха, а Тийм показа отново, че макар и бавно, продължава завръщането към познатото си лице.

Носителят на трофея от US Open 2020 стигна до първия пробив в мача преди три гейма по-късно Чилич да изравни за 4-4. Стигна се до тайбрек, в който по-младият от двамата бе по-прецизен.

Един от проблемите на Тийм след завръщането на корта се показа още на старта на втората част – липсата на постоянство в изявите му. Чилич спечели четири поредни гейма, а сетът можеше да завърши и с трети пробив.

Доминатора спаси три брейкбола в откриващия гейм на решителната част, но в седмия това вече не бе възможно. Пробив за 4-3 бе затвърден и два гейма по-късно Чилич реализира втория си мачбол.

За него следва мач срещу Ботик ван де Зандсхуло или Лиам Броуди на четвъртфинал, а Тийм продължава завръщането си с участие на АТР 500 в Нур-Султан следващата седмица.