Чилич прекрати похода на Музети и е на 1/8-финал в Маями

Miami Open, трети кръг

Марин Чилич – Лоренцо Музети 6-3, 6-4

Марин Чилич се класира за 1/8-финалите на Мастърс турнира в Маями след убедителна победа в два сета над световния №94 Лоренцо Музети. Хърватинът изоставаше с 3-4 във втория сет, но много по-сериозният му опит му позволи да се измъкне от трудната ситуация и да елиминира италианския тиийнейджър.

В следващия кръг бившият №3 в света ще се изправи срещу победителя от мача между Андрей Рубльов и Мартон Фучович.

Чилич бе по-резултатен на сервис като записа 9 аса срещу 5 на Музети. Шампионът на US Open за 2014 г. спечели повече точки както на сервис (42-33), така и на ретур (18-13), като освен това реализира две от трите си възможности за пробив (67%), докато Музети не успя да оползотвори нито един от двата брейкпойнта, до които достигна.

Чилич на два пъти поведе в началото на мача, но Музети не му позволи да запише ранен пробив и успяваше да изравни. Италианецът имаше възможност да осъществи обрат, но в пети гейм пропусна две точки за пробив и Чилич отново излезе напред в резултата при 3-2. Хърватинът се възползва от възможността, която се откри пред него, и успя да пробие пръв, след което продължи да играе по-добре и увеличи аванса си на 5-2. Музети намали изоставането си, но след това финалистът от Australian Open за 2018 г. стигна до три поредни сетбола. Италианецът спаси първия, но при втората си възможност Чилич приключи сета при 6-3 в своя полза.

Втората част започна с гейм на нула в полза на италианеца, но неговият опонент бързо успя да възстанови равенството. Музети още три пъти успя да поведе в геймовете, но Чилич също беше безупречен при своите подавания и така резултатът достигна 4-4. В заключителната част от сета хърватинът наложи непосилно за младия си опонент темпо и в следващите два гейма му даде само две точки, триумфирайки с 6-3, 6-4 след 1 час и 16 минути на корта.