Чилич с обрат срещу Типсаревич в Хертогенбош. Карлович среща Медведев на 1/4-финал

Ricoh Open, втори кръг
Марин Чилич – Янко Типсаревич 6-7(6) 6-2 6-4

Топ поставеният на турнира в Хертогенбош Марин Чилич намери място на четвъртфиналите на турнира след 6-7(6) 6-2 6-4 срещу Янко Типсаревич. Хърватинът доминираше през цялото време, но лек спад в тайбрека на първия сет усложни задачата му и удължи срещата.

В четвъртия гейм от началото световният №7 стигна до първата си възможност да пробие подаването на противника, но Типсаревич извади гейма, а после влезе в обичайния си ритъм.

Никакви проблеми с подаването си пък нямаше Чилич, който изцяло доминираше в сервис геймовете си и така се стигна до тайбрек. В него хърватинът дръпна 2-0 и натрупа важно предимство. Изпусна обаче три сегтбола, а това оказа негативно влияние на играта му и Типсаревич обърна частта – 7-6(6).

Неприятностите за сърбина във втория сет настъпиха в петия гейм, когато опонентът му докара точките до дюс. В следващото разиграване Типсаревич направи много необмислено излизане на мрежата и бе наказан с пасинг шот по правата. 61-ият в света успя да отрази опасността, но първият му сервис спря да работи, което даде възможност на Чилич да е максимално агресивен и топ поставеният в схемата стигна до нов шанс да пробие и този път се възползва – 3-2.

Чилич затвърди, а в седмия гейм поведе 40-0, като на третия скрит мачбол намери отличен ъгъл при ретура и направи топката невъзможна за отиграване – 5-2. При този резултат сервираше за изравняване на сетовете и се справи – 6-2.

С ранен брейк на нула в третия гейм от решаващия сет Чилич даде да се разбере, че в срещата драма няма да има. Марин затвърди без да дава точка на съперника, влизайки в серия от три поредни гейма на нула – 3-1.

В следващото си подаване хърватският тенисист отново не даде точка на Типсаревич, а при 5-4 сервираше за победата, затваряйки частта на 15.

№1 в схемата играе 1/4-финал срещу победителя от мача Александър Долгополов – Вашек Поспишил. Стана ясен другият мач за място срещу най-добрите читирима – Иво Карлович – Даниил Медведев, след като хърватинът записа 6-4 6-1 срещу Стефан Козлов, а руснакът победи Танаси Кокинакис със 7-6(3) 6-3.