Чилич се поздрави с титла след отлично представяне през цялата седмица в Базел

Swiss Indoors, финал

Марин Чилич – Кей Нишикори 6-1 7-6(5)

Марин Чилич завърши седмицата си в Базел с титла, след като на финала се справи с Кей Нишикори – 6-1 7-6(5). Шампионът показа солиден тенис, за да увенчае силното си представяне с трофей, който е негов втори за сезона, след като преди два месеца спечели Мастърса в Синсинати.

Чилич бе в отличен ритъм още в началото на мача и започна с бърз сервис гейм на нула. В четвъртия гейм хърватинът дръпна 40-0 на подаването на Самурая и осъществи пробив от трети опит – 3-1.

До края на сета Нишикори така и не намираше отговор на играта на съперника, а началният му удар по никакъв начин не притесняваше Марин Чилич, който благодарение и на нов брейк поведе в мача – 6-1.

Интригата можеше да бъде мъртва още след почивката, но японецът неутрализира три точки за пробив. Нишикори продължи да има сериозни проблеми при взимането на сервис геймовете си, но някак отърва кожата, за да се добре до тайбрек.

Там и Чилич най-накрая доказа, че може да бърка, когато е под по-сериозно напрежение, и заваляха минибрейкове. При 5-6 Кей сервираше, за да остане в мача, но двойна грешка от негова страна донесе титлата на хърватския тенисист.