Чунг и Циципас си осигуриха място на четвъртфиналите в Стокхолм, Сок прекъсна негативната си серия

Intrum Stockholm Open, осминафинал
Хьон Чунг – Денис Кудла 6-3 6-3

Хьон Чунг бе значително по-добър от Денис Кудла в осминафиналния им сблъсък в Стокхолм и се класира за следващия етап. Кореецът се наложи с 6-3 6-3, като резултатът можеше да е дори по-убедителен, ако не бе изпуснал няколко свои възможности във втората част.

На четвъртфинал шестият поставен ще се изправи срещу Лукаш Лацко или Фабио Фонини.

Джак Сок пък прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби и записа втората си победа в последните си 14 мача на сингъл. Тя не дойде лесно, като американецът се наложи над представителя на домакините Елиас Имер със 7-5 3-6 6-3 за два часа и 24 минути.

В следващия кръг четвъртият в схемата ще срещне победителя от двубоя между Ернест Гулбис и Денис Шаповалов.

Стефанос Циципас също стигна до успех в труден мач. Световният №16 измъкна победата срещу Джон Милман  с 6-4 3-6 6-3 след двучасова битка на корта въпреки ниския си процент на вкаран първи сервис – едва 46%.

В спор за място на полуфиналите младият грък ще се изправи срещу Фернандо Вердаско или Филип Колшрайбер.