Чунг срещу Иснър на четвъртфиналите в Хюстън

Хьон Чунг се класира за четвъртфиналите в Хюстън след успех с 5-7 6-2 6-2 над представителя на домакините Томи Пол. Кореецът вкара 72% от първите си сервиси и не бе изправен пред нито един брейкбол във втория и третия сет, в които осъществи обрата.

„Опитах се да се боря за всяка точка. Той игра наистина добре, но съм доволен, че успях да се върна в мача и да спечеля в три сета“, заяви Чунг, който ще играе втори четвъртфинал на ниво ATP след този в Шънджън миналия сезон.

Негов съперник ще е Джон Иснър, поставен под №1 в основната схема. Иснър от своя страна спечели мача си с Денис Кудла след два тайбрека – 7-6(2) 7-6(4).

„Никога не съм играл с него преди, но не се притеснявам от този факт. Първо трябва да се възстановя от този мач“, заяви Чунг.

Хуан Монако, шампион от 2012-а, също продължава напред след 6-3 7-5 над втория поставен Беноа Пер. Аржентинецът записа последователни победи за първи път от повече от година.

Следващият му съперник ще бъде Сам Куери, който отстрани Бенямин Бекер с 6-3 6-3 за само 50 минути. Куери наниза 13 аса и спаси и двата брейкбола, които имаше опонентът му.