Да си дете, подаващо топките, не е детска игра и още интересни факти за Уимбълдън

Да си дете, подаващо топките, не е детска игра и още интересни факти за Уимбълдън

Заключителната фаза на Уимбълдън предстои. Докато Серина Уилямс все още е в игата, Новак Джокович загуби короната си и предстои да разберем кой ще се новият господар на свещената трева.

Всички зрители по трибуните или пред телевизионните екрани винаги са изцяло фокусирани върху най-важното – мачовете в турнира и игата на най-големите имена. Такава е човешката природа.

Но има някои жизненоважни неща, свързани с Уимбълдън, които много от нас не забелязват, но без тях провеждането на най-значимото тенис събитие в календара не би могло да бъде възможно. Както и други, за които не знаем или просто не сме обърнали внинмание.

Представяме ви някои интересни факти, които да задоволят тенис глада ви, преди топките отново да полетят над кортовете.

Уимбълдън си има специална охрана.

Организаторите на Уимбълдън са много взискателни. По трибуните има известни личности, както и хиляди други хора, които трябва да са в безопасност. Полицията има отработени тактики за всякакви ситуации. Някои от мерките са очевидни за всички, а за други знаят единствено органите на реда.

Уимбълдън обаче има и специална охрана – Руфъс. Той е американски ястреб, който има личен пропуск за достъп до съоръженията. Неговата работа е да „прочиства” Централния корт и околния район от гълъби, изкушени от големите количества изоставена храна по трибуните.

Снимай се с трофея и после си ни го върни

След като финалът свърши, победителят гордо позира с трофея, а подвигът му остава за вечността. Когато обаче официалната церемония приключи, шампионът трябва да си върне наградата, защото трофеите се пазят в музея. За щастие, победителите получават реплика.

Да си дете, подаващо топките не е детска игра

Момичетата и момчетата, които се занимават с това, имат една от най-тежките задачи на турнира. Те трябва да са бързи, да показват отлични рефлекси и да са пределно концентрирани през цялото време. Месеци преди турнира (февруари, за да бъдем точни) те започват интензивни тренировки, които да ги подготвят за предстоящата им задача.

Всяка седмица те имат по четири тренировки, а всяка трае близо 3 часа и в нея участват 50-60 деца. Накрая около триста са селектирани.

Интересът не винаги е бил толкова голям

През 1877 г. едва 200 човека изгледали финала, където Спенсър Гор се превърнал в първия шампион на турнира.

Кърпите на Уимбълдън се произвеждат в Индия

Хавлиите, оцветени в зелено и лилаво, на които има логото на турнира и гордо пише“ The Championships“, са се превърнали в символ на Уимбълдън. Те се използват от най-добрите в света и кърпите всъщност се произвеждат в Индия.

 TennisKafe.com


В партньорство с Булевард България
Tenniskafe.com предупреждава, че модераторите на сайта трият коментари, които съдържат обидни квалификации, нецензурни думи, обиди по расов, етнически, религиозен, полов или сексуален признак, както и коментарите, които са на латиница. Не се допускат коментари, които съдържат спам, както и такива с главни букви (думи, фрази и изречения). Не се допускат опити за реклама без знанието и разрешението на администраторите на сайта. Модераторите не коментират причините за изтриване на постове и други модераторски намеси.
Copyright © 2020 TennisKafe.com, Тенискафе ООД, Стара Планина 3, Управител: Асен Григоров. Всички права запазени.
Created by WPH