Медведев надделя над Вавринка и е на финал на Diriyah Cup

Diriyah Cup, полуфинал

Даниил Медведев – Стан Вавринка 6-4, 6-4

Даниил Медведев записа нова победа на Diriyah Cup и достигна до финала на надпреварата след като елиминира Стан Вавринка. Швейцарският ветеран и днес демонстрира много добро ниво, но на няколко пъти пропусна чудесни възможности и бе наказан за това.

В мача за трофея Медведев очаква Камерън Нори или Тейлър Фриц.

Руснакът бе по-агресивен на начален удар и записа повече асове (2-1), но също така единствената двойна грешка в мача бе негово дело. Световният №7 спечели 73% от точките си на първи сервис (37/51) и реализира три от седемте си шанса за пробив (43%), докато Вавринка оползотвори само един от своите шест брейкпойнта (17%).

В откриващия сет равенството се запази до 4-4, като за това доста повече съжаляваше Вавринка, който пропусна четири брейкпойнта при 3-2. Няколко отлични атаки с бекхенд позволиха на Медведев да осъществи обрат с първия пробив в мача, който впоследствие бе затвърден с гейм на нула за 6-4.

Медведев проби още в началото на втория сет, но Вавринка веднага възстанови равенството, след което поведе с 2-1. Впоследствие обаче Медведев изигра най-силния си период в мача и отново проби сервиса на своя опонент, след което отрази брейкпойнт и увеличи преднината си на 4-2. В оказалия се последен в мача гейм руският тенисист пропусна два мачбола, но въпреки това запази хладнокръвие и триумфира с 6-4, 6-4 след 1 час и 19 минути игра.