Даниил Медведев записа първа победа на трева за сезона

Mallorca Championships, осминафинал

Даниил Медведев – Корентен Муте 6-4, 6-2

Даниил Медведев започна участието си на ATP 250 турнира в Майорка с победа над световния №85 Корентен Муте. Финалистът от Australian Open не започна особено добре мача и изоставаше с 1-4 в първия сет, но впоследствие подобри значително играта си и не позволи на французина да поднесе сензация.

Следващият опонент на Медведев ще бъде Каспър Рууд, който по-рано днес елиминира Тенис Сандгрен (6-3, 6-4).

Световният №2 записа повече асове от своя опонент (6-2) и бе значително по-резултатен както на сервис (40-30), така и на ретур (28-18). Втората ракета на Русия оползотвори четири от осемте си точки за пробив (80%), докато Муте реализира само един от своите пет брейкпойнта (20%).

Французинът започна много силно мача и поведе в резултата, а във втория гейм осъществи обрат от 0-40 и реализира първия пробив в мача. Муте затвърди брейка след гейм на нула, но Медведев успя да прекъсне серията му. Световният №85 възстанови разликата от три гейма при 4-1, но след това неговият опонент постепенно пое контрола върху играта.

Медведев намали резултата след гейм на нула, а впоследствие проби за 4-3. Руснакът продължи да доминира и в следващите два гейма даде само една точка на опонента си, като по този начин осъществи пълен обрат и поведе с 5-4. Водачът на схемата запази добрия си ритъм и спечели следващото си подаване, надделявайки с 6-4 в първия сет.

Медведев позволи на Муте да поведе в началото на втория сет, след като пропусна два брейкпойнта в откриващия гейм, но бързо възстанови равенството. Французинът излезе напред в резултата за втори път, но след това неговият опонент отново вдигна значително темпото. Световният №2 на два пъти проби сервиса на опонента си и спечели следващите четири гейма, повеждайки убедително с 5-2, а в осмия стигна до два поредни мачпойнта.

Те бяха спасени от Муте, но впоследствие французинът пропиля три възможности за пробив. Тези пропуснати шансове му струваха скъпо, тъй като малко след това Медведев стигна до четвърти мачбол, който успя да реализира и така оформи крайното 6-4, 6-2 след 84 минути игра.