Хачанов отстрани Медведев за осмия си Мастърс четвъртфинал

Rolex Monte-Carlo Masters, осминафинал

Карен Хачанов – Даниил Медведев 6-3, 7-5

Карен Хачанов сложи край на участието на Даниил Медведев в Монте Карло, записвайки двусетов успех над четвъртия поставен. И двата сета започнаха равностойно, но световният №17 бе много по-прецизен във важните моменти и стигна до заслужен триумф. Предстоящият четвъртфинал ще бъде осми за Хачанов на ниво Мастърс, като в същото време той записа първа победа над играч от Топ 5 през годината.

Следващият му опонент ще бъде Александър Зверев или Стефанос Циципас.

Медведев направи много повече двойни (8-0) и непредизвикани грешки (19-12), като в същото време неговият сънародник имаше превес по отношение на уинърите (22-15). Хачанов спечели 80% от точките си на първи сервис (35/44) и се възползва от четири от деветте си възможности за пробив (44%), докато Медведев реализира два от своите четири брейкпойнта.

В началото опонентите си размениха по два пробива, като равенството се запази до 3-3. Хачанов обаче си върна водачеството, а впоследствие стигна до нов брейк, спечелвайки най-дългия и оспорван гейм в мача. Световният №17 се възползва от възможността да сервира за сета и взе преднина в двубоя след 6-3.

Двубоят продължи да бъде много оспорван, като в първите десет гейма от втората част никой от двамата не стигна до пробив. Медведев спаси брейкпойнт при 4-4, но в последвалия гейм самият той пропусна сетбол. В крайна сметка Хачанов отново успя да пробие пръв, като това се оказа ключовият момент в сета и непоставеният тенисист триумфира с 6-3, 7-5 след малко под 2 часа на корта.

„През годините загубих няколко оспорвани мача на хард срещу Даниил. За съжаление, все още нямам титла на клей, но играя добре на тази настилка. Двата ми четвъртфинала на Ролан Гарос са доказателство за това. Мисля, че като цяло резултатите ми на клей са по-добри от тези на Медведев, а и самият той често повтаря, че не харесва тази настилка. Това ми даде увереност и успях да го накарам да играе по неудобен за него начин“ – каза третата ракета на Русия след мача.