Медведев надделя над Кареньо Буста и е на финал в Майорка

Mallorca Championships, полуфинал

Даниил Медведев – Пабло Кареньо Буста 3-6, 6-3, 6-2

Световният №2 Даниил Медведев достигна до финала на ATP 250 турнира в Майорка след трисетов успех над четвъртия в схемата Пабло Кареньо Буста. Руснакът бе надигран в първия сет, но след това подобри значително представянето си и оправда реномето си на фаворит, елиминирайки третата ракета на Испания.

В мача за трофея двукратният финалист от Големия шлем ще се изправи срещу Сам Куери или Адриан Манарино.

Противно на очакванията, мачът започна много по-добре за Кареньо Буста. Представителят на домакините заигра много агресивно от самото начало и постави под сериозно напрежение Медведев, успявайки да натрупа солидна преднина от 3-0. Руснакът намали изоставането си, но след това пропусна брейкпойнт и Кареньо Буста възстанови разликата от три гейма. Това бе последната възможност за пробив до края на сета и третата ракета на Испания спечели откриващата част с 6-3.

Вторият сет започна по аналогичен начин, но при разменени роли. Този път Медведев бе този, който пое контрола върху играта, и в първите три гейма световният №2 даде само четири точки на своя опонент. Руснакът можеше да направи преднината си още по-сериозна, но в четвъртия гейм пропиля два поредни брейкпойнта и позволи на Кареньо Буста да редуцира пасива си.

Медведев възстанови разликата от три гейма, но след това отново пропусна две поредни точки за пробив и четвъртият в схемата намали резултата на 4-2. Това обаче не притесни финалиста от Australian Open, който не позволи на Кареньо Буста да стигне до пробив и надделя с 6-3 във втория сет.

Доминацията на Медведев продължи с пълна сила и в заключителния сет той на два пъти проби сервиса на испанския тенисист, като по този начин поведе убедително с 4-0. Кареньо Буста успя да прекъсне серията на руснака, но той бързо си върна инициативата и се доближи само на гейм от победата. Четвъртият в схемата опита да намали изоставането си, но Медведев не позволи това да се случи и триумфира с 3-6, 6-3, 6-2 след малко под два часа игра.