Медведев с нова крачка към завръщането под №1

Miami Open, трети кръг
Даниил Медведев – Педро Мартинес 6-3, 6-4

Даниил Медведев продължава успешното си участие на Мастърса в Маями. След успеха в два сета над Анди Мъри в първия си мач днес руснакът не срещна особени затруднения и срещу Педро Мартинес, който бе преодолян с 6-3, 6-4 за час и 24 минути на корта.

Така Медведев направи още една крачка към завръщането под №1 в ранглистата – нещо, което ще стане факт, ако стигне до полуфинал във Флорида.

Това бе победа №178 за него на хард от 2018-а насам и в това отношение няма тенисист дори близо до него.

Отличното ниво на сервис бе в основата на успеха над Мартинес. В първия сет Медведев загуби едва четири точки на сервис, а пробив в осмия гейм бе достатъчен за успеха.

Във втората част световният №2 постигна ранен пробив и всичко сочеше, че мачът ще завърши бързо, но Мартинес все пак вдигна нивото си и успя да върне брейка за 2-2.

Медведев запази концентрация и стигна до нов гейм на сервис на съперника си за 4-3, след което в последните си два сервис гейма така и не загуби точка.

В следващия кръг негов съперник ще бъде талантливият американец Дженсън Бруксби, който постигна поредна впечатляваща победа през сезона – 6-3, 5-7, 6-4 над Роберто Баутиста Агут. Още по-впечатляващо бе, че в третия сет Бруксби губеше с 0-4, но спечели шест последователни гейма след това.

Напред продължава и шампионът от 2021-а Хуберт Хуркач. Полякът реализира 24 аса за трисетов успех над Аслан Карацев – 7-5, 4-6, 6-3.