Дъжд и интрига в Рим

В Рим продължава да бъде интересно, а дъждовното време може и да обърква плановете, но това добавя и допълнителна интрига в срещите.

Разбира се, няма нищо по-хубаво от това спокойно да изгледаш тенис мач, но когато „сценарият“ е нарушен, това е допълнителен тест и за играчите.

Всеки излиза на корта и знае, че има поне още един фактор, който не може да контролира.

Ето и кои са срещите, които не бива да пропускате:

Новак Джокович – Камерън Нори (първи мач на централния корт)

След успеха си над Григор Димитров в три сета Новак Джокович бе на мнение, че е можел да спечели мача и в два сета, но загубата на концентрация в края на втората част му е попречила.

„Бях много солиден. Мисля, че можех да спечеля в два сета. Водех със сет и 4-2 и имах удобен форхенд в средата на корта при равенство на негов сервис, а го пропуснах. Той си взе добре подаването, имахме нови топки в следващия гейм, направих двойна грешка, публиката се ентусиазира и го подкрепи, и това промени енергията на мястото и на мача“ – анализира сърбинът.

За неговата игра може е да е било добре да играе три сета, защото изпусна периоди в сезона на клей. В Рим Джокович със сигурност е фаворит и ще трябва да затвърди този статут срещу Камерън Нори.

Ига Швьонтек – Дона Векич (не преди 14:30 часа)

Засега в Рим е цяло събитие, когато полякинята загуби повече от два гейма в мач. Въпросът е колко дълго ще може да продължи така и ще настъпи ли момент, в който да изпита някаква трудност.

Световната №1 е фаворит срещу Дона Векич и влиза в срещата, след като преди това надигра Леся Цуренко с 6-2, 6-0. Тогава Швьонтек изостана с брейк, но влезе в серия от 12 поредни гейма.

Какво ще се случи след дъжда?

Стефанос Циципас трябва да доиграва мача си с Лоренцо Сонего. Гъркът спечели първия сет с 6-3. Победителят ще играе с Лоренцо Музети или Франсис Тиафо, които също има да доиграват. Италианецът загуби с 5-7 първия сет, но изравни след 6-4 във втория, а при 2-1 негова полза двубоят бе прекъснат.

От въпросната четворка ще оцелеят двама, които в края на деня – последен мач на централния корт, ще се срещнат помежду си.

Александър Зверев има да доиграе мача си с Джей Джей Уулф, а ако премине през него, ще излезе срещу Даниил Медведев.