Де Минор е следващият съперник на Адриан Андреев

Ракета №1 на Австралия Алекс де Минор ще бъде съперник на Адриан Андреев във втория кръг на АТР 250 турнира в Анталия. В първия си мач от новия сезон „Демона“ победи Малек Джазири с 6-2, 6-1 за само 62 минути игра.

Де Минор нямаше никакви проблеми с тунизиеца като постигна общо 5 пробива в хода на двубоя.

Австралиецът е под №4 в турнира, а логично никога не се е срещал с Андреев. За българина мача им от втория кръг ще бъде четвърти в основна схема на АТР турнир, а любопитен факт е, че в трети от тези четири двубоя ще срещне австралийци. Първите му два бяха през 2019 и 2020 на Sofia Open, където загуби съответно от Матю Ебдън и Джон Милман.

С трите си победи до момента Андреев си осигури скок с около 120 позиции в световната ранглиста. А евентуален успех над Де Минор ще му донесе още 25 минути и влизане в топ 400 на ранглистата.

Победи в Анталия днес постигнаха и другите топ поставени в лицето на Матео Беретини и Ян-Ленард Щруф. №1 Беретини победи участващия с уайлд кард Ерги Киркин с 6-0, 6-4. Германецът пък нямаше проблеми с квалификанта Павел Котов – 6-4, 6-3.