Де Минор надви Фриц и продължава непобеден към полуфиналите в Милано

NextGen ATP Finals, групова фаза

Алекс Де Минор – Тейлър Фриц 4-3(8) 4-1 4-2

Алекс Де Минор постигна трета победа на NextGen ATP Finals в Милано и спечели групата си. Австралиецът се наложи над Тейлър Фриц с 4-3(8) 4-1 4-2, с което продължава непобеден към полуфиналите в надпреварата.

Американецът пък отпадна от турнира, след като претърпя второто си поражение. Като втори в групата продължава Андрей Рубльов, който по-рано се наложи над Лиъм Каруана и регистрира общо две победи и загуба.

Резултатът говори за убедителен успех на Де Минор, но 31-ият в световната ранглиста трябваше здраво да се потруди, за да го изкове. Ключови компоненти за победата се оказаха брилянтната защита на австралиеца и грешките на Фриц в ключовите моменти.

Двамата стартираха с убедителни сервиси, а първата възможност за пробив дойде за Де Минор при 2-2. Австралиецът обаче не се възползва от двата брейкбола и сам трябваше да спасява такъв гейм по-късно, за да вкара сета в тайбрек. Там американецът поведе с 4-1, но добрата защита на съперника му позволи да направи обрат и да вземе частта след 10-8.

Психологическото предимство остана при Де Минор, а грешките на Фриц зачестиха във втория сет. Това позволи на 31-ия в света да пробие за 3-1 и след това безапелационно да спечели частта.

При 1-1 в третия сет австралиецът направи страхотен уинър по правата, а последвалата къса топка го вдъхнови за нов пробив. Той се оказа достатъчен и Де Минор приключи мача в три сета за малко над един час.

Де Минор и Рубльов ще чакат развръзката на последния мач от другата група – между Стефанос Циципас и Хуберт Хуркаш, за да разберат противниците си в полуфиналната фаза.