Де Минор се завърна, но загуби от световния №214

Millenium Estoril Open, първи кръг
Алекс де Минор – Жоао Домингес 2-6 6-2 2-6

Алекс де Минор изигра първия си мач от Индиън Уелс насам, след като отсъства заради контузия. Австралиецът обаче отпадна от турнира в Ещорил от представителя на домакините Жоао Домингес с 2-6 6-2 2-6.

Развръзката от мача не е толкова изненадваща, след като Де Минор не е играл повече от месец, завръща се на най-слабата си настилка, на която играе срещу представител на домакините, който е в най-добрата форма в кариерата си.

Световният №27 допусна два брейк в първия сет, но подобри играта си след това и изравни. Изостана обаче на старта на третата част, а в края загуби отново подаването си.

В другите мачове, Рейли Опелка победи Пауло Соуса 7-6(2) 6-4 и е следващият съперник на Гаел Монфис. Андреа Андреоци надигра Хуго Делиен и е следващият съперник на топ поставения Стефанос Циципас. TennisKafe.com