Дебютна титла за Николас Хари

SkiStar Swedish Open, финал
Николас Хари – Хуан Игнасио Лондеро 7-6(7) 6-4

В третия си АТР финал в кариерата, Николас Хари стигна до дебютна титла. Чилиецът спечели SkiStar Swedish Open, след като в спор за трофея надигра Хуан Игнасио Лондеро със 7-6(7) 6-4 за 90 минути игра.

Чилиецът започна по-добре срещата и реализира пробив още във втория гейм, но аржентинският му съперник го върна в петия. Двамата си взимаха подаванията и логично се стигна до тайбрек, който бе особено драматичен.

Лондеро стигна до два сетбола на собствен сервис, но опропасти и двете точки, а след като спаси първия на Хари, се пропука при втория и така чилиецът дръпна в резулата след 55-минутна битка. Във втория сет играта бе равностойна до 3-3 гейма, като в седмия високият представител на Чили направи решителен брейк, след който сервира успешно за първата си титла в кариерата.

През цялата седмица Хари не загуби сет, като балансът му през сезона вече е 19-15. В решителния мач победителят направи и 10 аса, които му помогнаха да извърви целия път до титлата, след като на сметката си вече имаше финали в Женева и Сао Пауло.

По пътя към успеха новият шампион преодоля Хенри Лааксонен, Микаел Имер, Жереми Шарди и Федерико Делбонис, преди да дойде мачът с Лондеро.