Дел Потро е на 1/8-финал в Париж. Предстои вълнуващ двубой Тийм срещу Монфис

Ролан Гарос, трети кръг
Хуан Мартин дел Потро – Джордан Томпсън 6-4 6-4 6-0
Доминик Тийм – Пабло Куевас 6-3 4-6 6-2 7-5
Гаел Мoнфис – Антоан Oан 6-3 6-2 6-3

Хуан Мартин дел Потро изигра най-лесния си мач от началото на тазгодишния Ролан Гарос. След като в първи кръг Кулата от Тандил загуби сет, а във втори – два, сега постигна чиста победа с 6-4 6-4 6-0 над Джордан Томпсън.

Аржентинецът завърши срещата си с 12 аса, 38 уинъра, 16 непредизвикани грешки и 80% спечелени точки на първи сервис (40/50). Реализира 6/16 точки за пробив и спаси една от двете, пред които се изправи.

Следващ съперник на Дел Потро е Карен Хачанов, който отстрани Мартин Клижан с 6-1 6-4 6-3.

Гаел Монфис също се класира за осминафиналите на Ролан Гарос, след като надигра сънародника си Антоан Оан в три сета за малко над два часа игра – в отделните части 6-3 6-2 6-3.

По-опитният от двамата французи проби решително в осмия гейм на първия сет, за да поведе в резултата. Във втория той направи брейк още в първия сервис гейм на Оан, който загуби подаването си още веднъж в седмия гейм.

В третия Монфис отново започна силно и с пробив, който бе върнат от квалификанта.  32-годишният тенисист обаче показа, че е в топ форма и в крайна сметка стигна осминафинал в Ролан Гарос, където най-високото му постижение е полуфинал през 2008.

Неговият съперник в спор за място на четвъртфиналите е миналогодишният финалист Доминик Тийм, като в общия баланс австриецът води с 4-0. Тийм изигра типичен за себе си мач в Париж, в който не направи чист успех, но постигна желания резултат. Той елиминира Пабло Куевас 6-3 4-6 6-2 7-5.