Дел Потро е на четвъртфинал в Делрей Бийч след труден успех над Джумхур

Завръщанета на Хуан Мартин дел Потро продължава по план и аржентинецът вече си осигури място на четвъртфиналите на турнира Delray Beach Open след трудна победа над Дамир Джумхур със 7-6(5) 4-6 6-3.

„Това беше един наистина труден мач. Беше много бърз от основната линия и не намирах пространства да пласирам уинъри от форхенд. Получих своите шансове в края на мача и се възползвах. Смятам, че в третия сет играх най-добрия си тенис. Притискаше бекхенда ми и излизаше на мрежата, когато използвах слайс. Игра умно, но в края бях по-настоятелен от основната линия и излизах на мрежата, което направи разликата“, обясни Делпо.

Той проби пръв, но като цяло започна трудно мача и направи пет двойни грешки, две от които в осмия гейм, когато пробивът бе върнат за 4-4. Дел Потро загуби осем от първите си девет точки на втори сервис до 4-5, когато стъпи на крака и отрази сетбол в следващия гейм. Въпреки петата си двойна грешка в тайбрека, аржентинецът взе дългия гейм и поведе с брейк за 3-1 във втория.

Джумхур обаче го върна веднага, а Делпо направи двойна грешка при брейкбол в деветия гейм, след което босненецът изравни сетовете.

Развръзката настъпи в шестия гейм не решителния сет, когато Джумхур навакса изоставане от 0-40 на свой сервис, но след това направи двойна грешка при дюс. Всичко завърши с излизане на мрежата и на двамата, при което аржентинецът направи бекхенд уинър. Дел Потро затвърди и дори пропусна първи мачбол в осмия гейм, но след това на свой начален удар приключи мача.

Следващият му съперник ще е защитаващият титлата си Сам Куери, който се поздрави с 6-2 6-3 над сънародника си и партньор на двойки Джаред Доналдсън. „Това ще е тотално различен мач. Сервира силно и е бърз от основната линия. Той е фаворит да спечели, защото ме победи последния път на този турнир“, каза Хуан Мартин дел Потро.