Дел Потро издържа теста срещу Ферер, очаква ни ново зрелище с Тийм

Abierto Mexicano TELCEL, втори кръг
Хуан Мартин дел Потро – Давид Ферер 6-4 4-6 6-3

Хуан Мартин дел Потро се справи с непримиримия Давид Ферер с 6-4 4-6 6-3 в зрелищен мач от втори кръг на турнира в Акапулко. За аржентинецa предстои ново трудно изпитание на 1/4-финалите – среща с Доминик Тийм. Дел Потро за първи път в кариерата си стига до този етап на Abierto Mexicano TELCEL.

В началото на мача геймовете минаваха под диктовката на подаващите, преди в петия гейм Хуан Мартин да изостане 0-40. Аржентинецът бързо върна ритъма на началните си удари, заличи пасива и се измъкна – 3-2.

Ферер  тормозеше съперника си с добро движение и уплътняване на корта, но пропусна нови два поредни брейкбола в седмия гейм. Постепенно Дел Потро започна да взима превес и по-спокойно да пласира по-дълбоки бекхенди, избягвайки непрекъснато да търси форхенда си и да опразва целия корт.

Световният №9 взе подаването си за 5-4, а после дръпна 0-40 и на втория сетбол опонентът му не издържа – 6-4.

Кулата от Тандил откри втрия сет с двойна грешка и сбъркан тайминг на форхенда – 0-30. Последва обаче серия от добри начални удари, която му помогна да извади частта. Не успя обаче да се спаси в следващия гейм, в който сервира, като при 30-40 направи двойна грешка – 1-2.

Световният №9 върна надеждите си за чиста победа след рибрейк в осмия гейм – 4-4, но загуби следващите два гейма – 4-6.

В началото на третия сет Кулата от Тандил отново приличаше на играч с ясен игрови план. Ферер даваше максимален отпор и контраатакуваше при всяка възможност без да се колебае. Испанският тенисист спаси брейкбол за 2-2, но в шестия гейм предаде подаването си – 2-4.

Хуан Мартин затвърди, а при 5-3 подаваше за победата и изпусна мачбол, а после спаси и две точки за връщане на брейка, преди да изпълни задачата си – 6-3.